5MP Super Dark Bullet Camera
5MP FHD | Super Dark Vision | APP Remote Control | Human/Vehicle Detection | Audio Out*1 + Built-in MIC | POE

Technical Specifications
Main Specification
| Model | SKH-I55B4S |
| Resolution | Max. 5MP |
| Aperture | F1.0 |
| Focal Length | 4mm / 6mm (Optional) |
| Audio | Audio Out*1 + Built-in MIC |
| Night Vision | Super Dark Vision |
| Certificate | CE, ROHS |
| Material | Metal |
| Ethernet | 1*10/100Mbps (RJ45) |
IVS
| Smart Alarm | Human Detection / Motion Detection / Area Detection / Line Crossing Alarm |
Others
| Language | English / German / French / Spanish / Arabic / Russian / Vietnamese |
| ONVIF | Profile S |
| Protocol | TCP / IP, DHCP, HTTP, HTTPS, NTP, DNS, RTP, RTSP, P2P |
| APP | AI Home Camera |
General Specification
| Power | DC 12V/1A or POE 48V/0.35A |
| Working Humidity | <90% (Non condensing) |
| Working Temperature | -20℃~60℃ |
| Power Consumption | Max. 10W |
| Dimension | 95*95*225mm |
| Net Weight | 757g |
| Gross Weight | 964g |
| IP Grade | IP67 |
| Installation | Hoisting / Wall Mounting |
Product Datasheet
Product Datasheet (PDF)
Download the full technical datasheet for 5MP Super Dark Bullet Camera
Download PDF DatasheetMedia
Product Images
Product Videos
🎬
Product videos coming soon