H30 New - 3MP Smart WiFi PTZ Camera
3MP FHD | APP Remote Control | Human Detection and tracking | Two-way Audio | 2.4G WiFi | PT rotation and cruise








Technical Specifications
Main Specification
| Model | H30 |
| Resolution | Max. 3MP |
| Aperture | F2.0 |
| Focal Length | 4mm |
| Audio | Built-in MIC and speaker |
| Night Vision | IR |
| Certificate | CE, RoHS |
| Material | PC |
| Ethernet | Null |
| TF | Max. 512G |
IVS
| Smart Alarm | Human Detection / Motion Detection |
Others
| Language | English |
| ONVIF | Profile S |
| Network | 2.4G WiFi |
| APP | AI Home Camera |
General Specification
| Power | TYPE-C 5V/1A |
| Working Humidity | <90% (Non condensing) |
| Working Temperature | -5℃~45℃ |
| Power Consumption | Max. 5W |
| Dimension | 107*73 mm |
| Net Weight | 176g |
| Gross Weight | 356g |
| IP Grade | Indoor |
| Installation | Horizontal / Ceiling |
Product Datasheet
Product Datasheet (PDF)
Download the full technical datasheet for H30 New - 3MP Smart WiFi PTZ Camera
Download PDF DatasheetMedia
Product Images
Product Videos
🎬
Product videos coming soon