8-Channel POE NVR
8CH IPC Connection (POE) | 4K HDMI Output | H.265+ | Add Camera Across IP Segments | APP Remote Control | Support 8T HDD * 1

Technical Specifications
Main Specification
| Model | SKH-N108K-AP |
| Resolution | Max. 8MP |
| Channel | Max. 8CH |
| Panel | 1/4/6/8 Panel |
| IPC Connection | 4CH*8MP / 8CH*8MP |
| Live View | 1 Panel: 1CH*8MP / 4 Panel: 4CH*4MP / 6 Panel: 2CH*5MP + 4CH*720P / 8 Panel: 2CH*5MP + 6CH*720P |
| Playback | 1 Panel: 1CH*8MP / 4 Panel: 4CH*4MP |
| Input Bandwidth | 64MB |
| Audio | Audio Out*1 |
| Certificate | CE, ROHS |
| Material | Metal |
| Ethernet | 1 (10/100Mbps, RJ45) |
| POE | 4/8 (10/100Mbps, RJ45) |
| HDD | Support Max. 8T HDD*1 |
Alarm
| IPC | Human detection / Motion detection / Area detection / Line crossing alarm |
| NVR | Video loss / HDD error / HDD full / No HDD / IP conflict |
Others
| Language | English / Vietnamese / German / French / Spanish / Russian / Arabic |
| ONVIF | Profile S |
| Protocol | TCP / IP, DHCP, HTTP, HTTPS, NTP, DNS, RTP, RTSP, P2P |
| APP | AI Home Camera |
General Specification
| Power | DC48V/2A |
| Working Humidity | < 90% (Non condensing) |
| Working Temperature | -10℃~55℃ |
| Dimension | 280*208*51mm |
| Net Weight | 690g |
| Gross Weight | 1400g |
| IP Grade | Indoor |
Product Datasheet

Media
Product Images
Product Videos
🎬
Product videos coming soon