5MP Dual-Light Turret Camera
5MP FHD | Dual-light Vision | APP Remote Control | Human Detection | Built-in MIC | POE
.png)
Technical Specifications
Main Specification
| Model | SKH-I45D2H |
| Resolution | Max. 5MP |
| Aperture | F1.6 |
| Focal Length | 2.8mm / 4mm |
| MIC | Built-in MIC |
| Night Vision | Dual-light Vision |
| Certificate | CE, RoHS |
| Material | PC + Metal |
| Ethernet | 1*10/ 100Mbps (RJ45, POE) |
IVS
| Smart Alarm | Human Detection / Motion Detection / Area Detection / Line Crossing Alarm |
Others
| Language | English / German / French / Spanish / Arabic / Russian / Vietnamese |
| ONVIF | Profile S |
| Protocol | TCP / IP, DHCP, HTTP, HTTPS, NTP, DNS, RTP, RTSP, P2P |
| APP | AI Home Camera |
General Specification
| Power | POE 48V/0.35A or DC12V/1A |
| Working Humidity | <90% (Non condensing) |
| Working Temperature | -20℃~60℃ |
| Power Consumption | Max. 10W |
| Dimension | 99*99*83 mm |
| Net Weight | 177g |
| Gross Weight | 260g |
| Installation | Ceiling / Wall Mounting |
Product Datasheet
.png)
Media
Product Images
Product Videos
🎬
Product videos coming soon