4MP WiFi Outdoor PT Camera
Dual-light Vision | APP Remote Control | Human Detection and Tracking | Built-in MIC and Speaker | 2.4G WiFi

Technical Specifications
Main Specification
| Model | SKH-I64D8P |
| Resolution | 4MP |
| Aperture | F1.6 |
| Focal Length | 4mm |
| Audio | Built-in MIC and speaker |
| Night Vision | Dual-light (IR light + warm light) Vision |
| Certificate | CE, RoHS |
| Material | PC |
| Ethernet | 1*10/ 100Mbps (RJ45) |
| TF | Max. 512G |
Others
| Language | English / German / French / Arabic / Spanish / Russian / Vietnamese |
| ONVIF | Profile S |
| Protocol | TCP / IP, DHCP, HTTP, HTTPS, NTP, DNS, RTP, RTSP, 2.4G WiFi, P2P |
| APP | AI Home Camera |
General Specification
| Power | DC12V/1A |
| Working Humidity | <90% (Non condensing) |
| Working Temperature | -20℃~45℃ |
| Power Consumption | Max. 10W |
| Dimension | 144*144*359mm |
| Net Weight | About 632g |
| Gross Weight | About 978 g |
| IP Grade | IP66 |
| Installation | Ceiling mounting / Wall mounting |
Product Datasheet

Media
Product Images
Product Videos
🎬
Product videos coming soon